Augstskola – taisnākais ceļš uz vietu F1 komandā. Ātruma cilts S06E31

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

9. novembris, 2023

Par raidījumu

Robertam Strengam autosports vienmēr bijis asinīs. Kā daudziem jauniešiem, viņa autosporta gaitas sākās ar sporta kartingu "333 trasē". Tomēr viņš autosporta vietā pirms desmit gadiem izvēlējies studēt ārzemēs, jo šķitis, ka tas radīs lielāku vērtību. Un Roberta doma bijusi pareiza, jo Kanādā viņš iesaistījies inženieru organizācijas rīkotajās sacensībās studentiem, kur, lai startētu sacensībās, pašiem katru gadu jāuzbūvē savs formulas tipa auto.   

 

Kā rāda Roberta pieredze, autosportā iegūtās praktiskās zināšanas paver iespējas jauniešiem startēt inženierijas virzienā. Aiz autosporta stāv vesela inovāciju pasaule, kur praktiski pārbaudīt savu ķērienu uz tehnoloģijām un inženierzinātni. 

 

Igaunijas augstskolas šajā jomā ir tikušas tālu, bet arī Latvijas uzņēmumiem būtu iespējas izmantot studentu formulu komandas kā pētniecības platformu un bāzi jaunradei. Roberts ir pārliecināts, ka ieguvēji būtu visi.

 

Kāpēc bērniem jāmācās fizika un paralēli centieniem ielauzties autosporta elitē jāizvēlas augstskolas sols, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Tev varētu patikt