Latvietis izcīnīja vēsturisku uzvaru pasaules kartinga čempionātā. Ātruma cilts S05E44

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

1. decembris, 2022

Par raidījumu

Kristaps Gasparovičs kartingā ir visu mūžu, bet pēdējo gonku pirms vēsturiskā panākuma aizvadījis 2016. gadā Itālijā. "Rotax" sacensības ir pirmais viņa lielais starts pēc piecu gadu pauzes, turklāt sacensības sakritušas ar 32. dzimšanas dienu, kad viņš starp 36 citu valstu nacionālo un starptautisko čempionātu uzvarētājiem izcīnījis uzvaru. Visiem braucējiem bijusi vienāda tehnika un doti pieci treniņi jeb 50 apļi līdz kvalifikācijai, līdz ar to uzvarējis labākais no labākajiem. 

Emocijas pēc uzvaras, uz ko iets visu mūžu, ir grūti aprakstāmas. Kristapa tēvs, kartingu pasaulē labi zināmais Ēriks Gasparovičs, Paulam Timrotam stāsta, ka sen nebija raudājis un piedzīvojis tādas sajūtas kā Portugālē. Ēriks dēlam vienmēr ir palīdzējis, lai sportists varētu šo ceļu iet, un kā vienu no lielākajiem trumpjiem izceļ tieši jaunību un pieredzes bāzi, kas ļāva gudri izcīnīt uzvaru. Liela nozīme bijusi arī draugu un līdzjutēju atbalstam, kuri palīdzēja ar padomu, lai kopīgiem spēkiem adaptētos situācijai. 

Pauls atzīst, ka apskauž Kristapu, jo viņš kā pieaudzis cilvēks īsteno savu bērnības sapni gan trasē, gan strādājot par kartingu mehāniķi un treneri Kuveitā, Bahreinā un citviet pasaulē. Kā tas iespējams un kurp tālāk vedīs Kristapa sportista karjera, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt