50 gadus vecs "Mercedes-Benz" kā tikko no rūpnīcas izbraucis. Ātruma cilts S05E34

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

15. septembris, 2022

Par raidījumu

Pedantiski koptā "Mercedes-Benz" saimniece Dita pie sava sapņu auto tikusi pirms pāris gadiem nejaušā kārtā. Ditu vienmēr interesējusi vēsture, mode un dizains un viņas aizraušanās ir vintāža. Aizrautība likumsakarīgi pieķērusies arī pārējiem ģimenes locekļiem un aizvedusi līdz Diseldorfai, kur šis auto tikko nonācis pārdošanā un iegādāts tieši no īpašniekiem. 

Spēkratam līdzi nāk bieza dokumentu mape un stāsts – "Mercedes-Benz" vienīgā saimniece bijusi uzņēmīga spāniete, ostas vadītāja, kura auto nopirkusi Madridē un visu mūžu ar to braukusi. Pati dāma gan pie stūres nav sēdējusi, bet skrupulozi piegājusi tā kopšanai, līdz ar to vēsturiskajam auto nav nākuši klāt virsslāņi.

Dita zina stāstīt, ka šis auto ir unikāls arī tāpēc, ka bijis pagrieziena punkts "Mercedes-Benz" koncepcijā ar vēl lielāku uzmanību drošībai un ērtībai – auto ir atšķirīgi bremžu pievadi un citas nianses. Dubultie bamperi piedod sportiskumu un apliecina dizainera inovatīvo pieeju jau tolaik. Zem motora pārsega Pauls Timrots atklāj sešu cilindru 2.8 litru motoru un atzīst, ka auto salonā labi iespējams tvert horizontu.  

Spēkratam veiksmīgā kārtā ir izdevies izvairīties no citu šī laika "Mercedes-Benz" nelaimes: korozijas. Kā to iespējams paveikt, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt