Stāsts par Lielām dziesmām

Muzikālā filma stāsta par jaunas tradīcijas dzimšanu – populārās mūzikas svētkiem un to pamatideju – radīt klausītājiem īstus Latvijas Mūzikas svētkus

Skaties bez maksas

Lai skatītos šo saturu,
vispirms reģistrē Viedtelevīzijas kontu.

Ja tev jau ir Viedtelevīzijas konts, spied Ieiet profilā

Skaties bez maksas

Lai skatītos šo saturu,
vispirms reģistrē Viedtelevīzijas kontu.

Ja tev jau ir Viedtelevīzijas konts, spied Ieiet profilā

41min
Saglabāt
Dalīties

Stāsts par Lielām dziesmām

Apraksts

Muzikālā filma stāsta par jaunas tradīcijas dzimšanu – populārās mūzikas svētkiem un to pamatideju – radīt klausītājiem īstus Latvijas Mūzikas svētkus, kuri cildina Latvijā radītu dažādu paaudžu dižgaru muzikālās vērtības.

Filma par Latvijas Mūzikas Lielo koncertu!

Pirmais Latvijas Mūzikas Lielais koncerts tika veltīts Raimonda Paula daiļradei, kur visiem atpazīstamās dziesmas tika ietērptas jaunās aranžijās un pasniegtas aktuālo Latvijas mūziķu izpildījumā, piešķirot tām ne tikai jaunu skanējumu, bet izceļot arī to laicīgo aktualitāti. "Populārā mūzika sevī jau iekļauj jēdzienu "populārs" – "populārs esošajā brīdī" – tā ir laikmeta liecība, kas pat netieši spēj norādīt uz sabiedrības vēlmēm un sajūtām. Koncertu organizatoru iniciatīva savest šīs dažādo laiku sajūtas kopā rada jaunu iespēju, savādāku veidu, kā paskatīties uz pašiem, vienlaicīgi radot lielāku paaudžu savstarpējo izpratni un cieņu pret padarīto. Aizrautība un organizatoru vēriens bija pamats, lai sadarbībā ar režisoru Uģi Olti izveidotu stāstījumu par mūsdienu mūziķu sajūtām par šodienas skanējumu un populārās mūzikas ietekmi cauri laikiem," saka režisors Dzintars Dreibergs.

Filmas montāžas režisors Uģis Olte stāsta: "Veidojot šo filmu, Raimonda Paula mūziku piedzīvoju man līdz šim neierasti lielā devā. Redzot šo koncertu, es aptvēru, cik patiesībā viņa mūzika ir daudzpusīga, daudzveidīga un labi interpretējama mūsdienīgam skanējumam. Man ļoti patīk ideja, ka var paņemt mūsu kolektīvo, ideālo "plejlisti" un pārvērst to par koncertu, kurā pāris stundu laikā var ieraudzīt gandrīz visus Latvijas aktuālos māksliniekus un dzirdēt lielā laika posmā pārbaudītas melodijas, turklāt gaumīgā aranžējumā un pārliecinošā vizuālā noformējumā. Es ļoti brīnīšos, ja šī ideja nepārvērtīsies par tradīciju. Vēl labu laiku pēc darba pabeigšanas man galvā skanēja šī mūzika."

Filmā savās pārdomās par mūzikas nozīmi un tās izpratni dalās liela daļa mūziķu, kas piedalījās koncertā un piedzīvoja kopā dziedāšanas svētkus. Grupas "Instrumenti" dalībnieks Gatis Zaķis saka: "Kad tu klausies, tu tikai klausies, bet, kad tu dziedi, tu gan dziedi, gan klausies. Tur ir daudz vairāk enerģijas, un rezultāts ir divreiz spēcīgāks." Un viens no koncerta idejas autoriem – Papa Čī – piebilst: “Dziedāšana ir iespēja atkailināties emocionāli un būt kopā, kas latvietim ikdienā nepadodas vienkārši.”

Koncerts
Gads
2023
Režisors
Uģis Olte
Valsts
Latvija