RIBOCA: Federiko Kampanja Pasaules (pasauļu) gals

Saglabāt
Dalīties

2. novembris, 2020

Par raidījumu
Rīgas Starptautiksās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) lekciju cikls pulcinājis ievērojamus domātājus, pētniekus un autorus no visdažādākajām jomām, kas aicina paraudzīties uz cilvēka dzīvi ieklausoties un sadzirdot balsis, žestus un ritmus, kas izaicina dominējošos priekšstatus un paver jaunus apvāršņus. Starp runātājiem ir filozofs Federiko Kampanja.

Federiko Kampanja (Frederico Campagna) uzskata, ka realitāte mainās ar katru laikmetu. Civilizācija un jaunā pasaule uz maiņām veido jaunas iespēju, domu un iztēles robežas. Šajā filozofijas darbā, Kampanja šķetina realitātes likumsakarības un ierosina veidus, kā pasauli varētu rekonstruēt caur multidimensionālu skatījumu uz eksistenci.


Ņemot vērā ideju par laika neesamību, bet tajā pašā laikā arī tā nepārtraukto kustību uz priekšu, Kampanja apspriež, kā šī ideja aptver pasaules esamības sākumu un beigas, salīdzinot to ar mūzikas ritmu. Katrai pasaules dziesmai ir savs laiks un konkrēts ritms. Domājams, ka dziesma, kas atbilst tieši Rietumu Modernitātes civilizācijai, tuvojas izskaņai. Sarunā "Pasaules (pasauļu) gals", Kampanja apspriež iespējas un šķēršļus, kas rodas kultūras veidotājiem, kas stāv uz sliekšņa starp dažādām pasaulēm un laikmetiem. Ko tas nozīmē radīt mākslu, mūziku, filozofiju, kad iespējams viss drīz beigsies un sāksies jauns laikmets?

Federiko Kampanja ir filozofs un autors, kurš sarakstījis darbus “Prophetic Culture: Recreation for Post-Future Adolescents” (nāks klajā 2020, gadā), “Technic and Magic: The Reconstruction of Reality” (2018), “The Last Night: anti-Work, Atheism, Adventure” (2013) un “What We Are Fighting For: a Radical Collective Manifesto” (2012).

Tev varētu patikt