Premjera kandidātu debates

Saglabāt
Dalīties

Konferences

2. oktobris, 2018

Par raidījumu

Uz intensīvo priekšvēlēšanu debašu fona šī diskusija iecerēta nedaudz citāda. Ne tikai tāpēc, ka tā notiks uz mākslas darbu fona, bet galvenokārt tāpēc, ka būs pievērsta nevis skaitļiem un solījumiem, bet mēģinājumam domāt uz vietas, domāt par pamatjēdzieniem, bez kuriem nepastāv ne valsts, ne politika.

Ministru prezidents ir galvenais politiķis Latvijas Republikā. Tādēļ mūs interesē saruna par politisko kompetenci: ko šā amata ieņēmējam vajadzētu zināt un jēgt un kādas rakstura īpašības nepieciešamas, lai varētu to veiksmīgi pildīt? Ja mēs aptuveni zinām, kā nosakāma ārsta, jurista vai zinātnieka kompetence, tad ko iesākt ar politiķiem? Vai tā būtu tikai ievēlamība, vai tomēr kaut kas cits? Tāpat interesanti būs uzzināt, kas ir tā mēraukla, pēc kuras kandidāti gribētu tikt vērtēti pēc četriem gadiem - ne tik daudz lozungu, cik konkrētības līmenī.

Viens no vadmotīviem šai sarunai ir jautājums par valsti kā valsti – kā par to iespējams domāt kopumā, ņemot vērā segmentētās partiju, reģionu, ekonomikas nozaru intereses? Kā iespējama Latvija kā "kopīga lieta”, pieņemot, ka tā joprojām var saprast valsts nosaukumā ietverto jēdzienu "republika"? Kur un kā šāda domāšana notiek?

Diskusiju vada politologs Ivars Ījabs un filozofs Arnis Rītups.

Tev varētu patikt