Prāta SPA. Vjačeslavs Kaščejevs un Igors Gubenko

Pievienot
Dalīties

Notikumi

9. oktobris, 2020

Par raidījumu

Skaties aizraujošu "Prāta SPA" sērijas sarunu, ko rīko interneta žurnāls "Satori" un restorāns "Neiburgs" kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu kura centrā ir saruna starp diviem viesiem – fiziķi Vjačeslavu Kaščejevu un filozofu Igoru Gubenko, klavieru improvizācijas spēlē džeza pianists Kristaps Vanadziņš, bet gleznotājs Atis Jākobsons stāsta par savas izstādes atklāšanu "Neiburgā".

Ideja par pasākuma sēriju radusies, ilgojoties pēc nesarežģītas, bet dvēseli veldzējošas atpūtas. "Mūsu dzīves ritmu bieži diktē nebeidzami darbi un pienākumi, nereti jūtamies vientulīgi un pārāk saguruši, lai ar kādu tiktos. Taču cilvēki – tas ir siltums un mīlestība. Tāpēc gribam atalgot paši sevi un citus ar vienu nesteidzīgu un jēgpilnu svētdienu mēnesī," stāsta pasākuma rīkotāji.

Par pasākuma dalībniekiem: Vjačeslavs Kaščejevs ir zinātņu doktors, kurš darbojas kvantu fizikā un pasniedz Latvijas Universitātē; par sasniegumiem kvantu nanoelektronikā saņēmis prestižo Pasaules Ekonomikas foruma balvu. Pazīstams ar savu apbrīnojamo erudīciju, degsmi un spēju sarežģītus procesus un parādības izskaidrot vienkāršā un aizraujošā valodā. Igors Gubenko ir filozofs, Latvijas Universitātes pētnieks un mācībspēks ar lielu interesi par dažādiem veidiem, kā domājam un runājam par pasauli, kurā dzīvojam, un dziļu pārliecību, ka no tiem ļoti daudz kas ir atkarīgs.

Kristaps Vanadziņš ir izcils džeza pianists, kas regulāri strādā gan Latvijā, gan ārvalstīs, sadarbojies ar Esbjornu Svensonu, Čainu Mozesu, Gunāru Rozenbergu, Raimondu Tigulu, Mārtiņu Braunu, Raimondu Paulu un virkni citu lielisku mūziķu. Atis Jākobsons ir mākslinieks un divkārtējs "Purvīša balvas" nominants, kurš strādā dažādos medijos – zīmējumā, glezniecībā, tēlnieciskos objektos, apgleznotos audumos, kā arī mūsdienu tehnoloģijās, savā mākslā tiecoties sasniegt pirmatnējo nebūtību.