Cilvēki Covid pirmajā līnijā. Laboratorijas speciāliste

Saglabāt
Dalīties

Raidījums

26. maijs, 2020

Par raidījumu

Pavadīt laiku kopā ar bērniem, ieelpot svaigo jūras gaisu un aiziet uz veikalu pēc piena – tā šobrīd visvairāk pietrūkst Oksanai Savickai, RAKUS LIC Molekulārās bioloģijas nodaļas laboratorijas speciālistei, molekulārajai bioloģei. Aicinām noskatīties video stāstu par cilvēkiem, kuru 24/7 darbs ir vīrusinfekcijas paraugu testēšana.

Ziņas par pirmo pozitīvo Covid-19 testu Latvijā izplatījās 15 minūšu laikā un no tā momenta LIC darbinieki strādā visu diennakti, lai nodrošinātu nepārtrauktu testēšanu. Lai tiktu galā ar darba apjomu, laboratorijas darbiniekiem palīgā nāk visa centra komanda. Tāpat kā Oksanai, arī citiem speciālistiem ir skolas vai pirmsskolas vecuma bērni, kuri savus vecākus šajā laikā redz reti, jo darbs Covid pirmajā līnijā neapstājas.

Stāstu sērijā aicinām iepazīt cilvēkus, kuru darbs šobrīd ir īpaši nozīmīgs un kuru ikdienā nav iespējams izvairīties no kontaktiem. Tie ir cilvēki, kuri nevar palikt mājās savu darba pienākumu un aicinājuma dēļ. Viņu darbs norit Covid pirmajā līnijā, glābjot dzīvības, atbalstot, skolojot un dažādos veidos rūpējoties par līdzcilvēkiem.