Computational Models of Referring

Saglabāt
Dalīties

Konferences

15. februāris, 2018

Par raidījumu
Skaties Accenture Mad Science semināru, kurā ar vieslekciju par dabiskās valodas veidošanas algoritmiem uzstājās viens no dižākajiem mākslīgā intelekta pētniekiem, datorzinātniekiem, loģiķiem un komunikācijas pētniekiem – Aberdīnas Universitātes profesors Kēss van Dēmters (Kees van Deemter). Pirms Aberdīnas Universitātes prof. van Dēmters veicis nozīmīgu pētniecības darbu Philips laboratorijā (Nīderlandē), kā arī Stenfordas Universitātē (ASV) un Braitonas Universitātē (Lielbritānija).

Kēss van Dēmters ir viens no ietekmīgākajiem daudznozīmības un nenoteiktības pētniekiem datorlingvistikā, taču veicis būtisku pienesumu arī loģikā, izstrādājot daudznozīmīgu loģisko seku jēdzienu, kas ir pamatā daudzām disertācijām, pētījumiem un atstājis neizdzēšamas pēdas mūsdienu pētniecībā gan datorzinātnēs, gan arī lingvistikā, psiholoģija un citās nozarēs. Prof. van Dēmters pētījis arī kopīgo zināšanu lomu komunikācijā un daudzaģentu sistēmas. Viņš arī veicis apjomīgus pētījumus par multimodālo komunikāciju un attēlu un teksta mijiedarbību.

Viņš ir autors daudzām publikācijām, tostarp augsti novērtētajām monogrāfijām “Ne gluži: aptuvenības slavinājums (Not Exactly: in Praise of Vagueness)", Oxford University Press 2010, “Attiecināšanas skaitļojamie modeļi (Computational Models of Referring: a Study in Cognitive Science)”, MIT Press 2016.

Tev varētu patikt