LAMPA 2020: Cilvēcīgs mākslīgais intelekts

Saglabāt
Dalīties

Konferences

5. septembris, 2020

Par raidījumu
Saruna par cilvēciskajām, ētiskajām, filosofiskajām un zinātniskajām izvēlēm, kuras  jāveic Eiropas pilsoņiem un demokrātiskajām sabiedrībām, lai tās nekļūtu pilnībā atkarīgas no ASV, Ķīnas vai citu konkurentu tehnoloģijām, kā arī spētu saglabāt un aizsargāt savas vērtības.

Kāda ir valstu, Eiropas Savienības un organizētās pilsoniskās sabiedrības loma šajās izvēlēs? Vai mēs varam atļaut visaptverošu sejas atpazīšanas un citu biometrisko datu izmantošanu? Vai drīkstam uzticēt robotiem lēmumu par nāvējoša bruņota spēka pielietošanu? Tāpat jāizdara izvēle, vai pievēsim acis uz indivīdu privātumu straujākas mākslīga intelekta attīstīšanas interesēs? Šie un citi jautājumi ir Eiropas Zaļā kursa un digitālās revolūcijas laikmeta karstāko diskusiju centrā, un par tiem spriedīs arī sarunas dalībnieki.

Rīko:
Ivars Ijabs, Eiropas Parlamenta deputāts (Politiskā grupa "Renew Europe" / Attīstībai/Par!)

Sadarbībā ar:
Latvijas Universitāte
Accenture Latvia
Renew Europe

Piedalās:
Ivars Ijabs, Eiropas Parlamenta deputāts (Politiskā grupa "Renew Europe" / Attīstībai/Par!)
Signe Mežinska, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore, LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta vadošā pētniece, biedrības "Veselības projekti Latvijai" valdes locekle
Kristaps Banga, informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture inovāciju vadītājs Latvijā

Tev varētu patikt