Aldis Kalniņš uzbūvējis elektro mopēdu ar smadzenēm sēdeklī . Ātruma cilts

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

25. marts, 2021

Par raidījumu

Aldis Kalniņš ir pazīstams kā jokdaris un televīzijas personība, bet retais zina, ka viņš ir arī reklāmas dizainers un pēdējā laikā aizrāvies ar elektro mopēdu "Beeelectricbike" būvniecību. ĀTRUMA CILTS vadītājs Pauls Timrots dodas uz Alda darbnīcu, lai uzzinātu, kā viņš savu bērnības sapni par mopēdu attīstījis līdz reālam braucamrīkam.

Izrādās, ka Aldis iemieso teicienu par ābolu, kas nekrīt tālu no ābeles – interese par spēkratiem viņam ir no opja un tēva. Pats Aldis jau no bērnības braucis motokrosā un vēlāk arī nodarbojies ar BMX, bet elektro mopēdu sācis būvēt pēc meitas pieprasījuma pēc motorollera. Viņa mērķis ir absolūta vienkāršība, un tā divu gadu laikā tapis unikāls braucamais ar rūpīgi pārdomātām detaļām. 


Iedvesmu rāmja dizainam Aldis smēlies no Amerikas BMX vēstures un tur sastopamajiem vienkāršajiem pļerdakiem, bet tas, tāpat kā kāju paliktnis, rāmis, dakša, dubļu sargi un sēdeklis, izgatavots tepat, Latvijā. Kā izrādās, tieši sēdeklis ir sarežģītākā detaļa, jo tajā ieslēpts kontrolieris jeb braucamrīka smadzenes. Elektro mopēds ir kluss un ar vienu bateriju, kas jālādē tikai četras stundas, spēj nobraukt līdz 40 kilometriem. 


Kā elektro mopēdam ir ar uzrāvienu un cik šāds braucamrīks spēj izspiest, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt