Vai kritīs ātruma rekords 1000 jūdzes stundā? Ātruma cilts

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

18. oktobris, 2018

Par raidījumu

ĀTRUMA CILTS vadītāji Pauls Timrots un Ilmārs Līkums uz sarunu aicinājuši autosportistu Gariju Rožkalnu, kurš pastāstīs par Lasvegasā gaidāmo Pasaules čempionātu leģendām. Garijs tikko ir kļuvis par pirmo ārzemnieku, kurš izcīnījis Somijas čempiona titulu leģendu semi pro klasē un ir apņēmības pilns turpināt uzvaras gājienu arī pasaules līmenī. Ar kādu auto Garijs startēs Lasvegasā un ko viņš dara arī pie moča stūres, noskaidrosim raidījumā!

Ilmārs Līkums nāk ar stāstu par britu ātruma rekorda projektu “Bloodhound”. Tā mērķis ir uz zemes sasniegt 1609 kilometrus jeb 1000 jūdzes stundā britu mērvienībās. Lai arī projekts izpelnījies pasaules slavu, tas šobrīd nonācis maksātnespējas administrācijas procesā. Iztrūkums ir 25 miljoni mārciņu, kas apdraud plānus rekordu uzstādīt jau 2020. gadā Dienvidāfrikā, kur tam sagatavots speciāls laukums. Raidījuma komanda pārrunās arī ātrāko automobiļu vēsturi, jo patiesībā pēdējos 100 gados ļoti būtisku izmaiņu nemaz nav.

Savukārt autosporta žurnālista Artūra Virbuļa radarā šoreiz ir tēvi un dēli F1 sacensībās, atskatoties uz Mihaela Šumahera vecākā dēla Mika Eiropas čempiona titulu F3. ĀTRUMA CILTS eksperti pētīs talanta pārmantojamības statistiku – cik liela iespējamība čempionu ģimeņu atvasēm ir atkārtot tēvu uzvaras. Tāpat arī liels lepnums ir kaimiņu, igauņu sportistu ievērojamie panākumi F3 arī bez slaveniem uzvārdiem. 

Tev varētu patikt