Alfrēds Zamockis moča ragos jau 60 gadus. Ātruma cilts

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

14. oktobris, 2021

Par raidījumu

Alfrēdam ir bijusi laime vālēt vaļā jau kopš bērnības, bet pie sava pirmā moča viņš ticis 1960. gadā, kad māte pārdevusi govi. Vēlāk, krievu armijā ar pirmo reizi parāvis ratā un pēc tam gan ziemā, gan vasarā braucis spīdvejā. Motociklista gaitas uz laiku beigušās ar kājas lūzumu, kas trīs gadus neļāva sēsties pie spēkrata stūres. Tomēr 1968. gadā Alfrēds atkal ticis ragos un līdz pat 1980. gadam startējis motokrosā Ozolnieku motokluba rindās. Pēc nopietnākas traumas viņš pievērsies kluba vadīšanai, līdz pašrocīgi to likvidējis 1992. gadā.   

Savukārt muzeja dibināšanu iedvesmojis ceļojums uz Menas salu, kur Alfrēds 1989. gadā sapratis, kas notiek pasaulē, kas ir veterānu kustība un kāpēc tieši retro moči ir vērtība. Šobrīd Ozolnieku motormuzejā apskatāmi dažādi leģendāri braucamrīki, piemēram, 1910. gada mocis kā no filmas "Kara zirgs" ar ādas siksnu un VEF ražojums, kas tika aizliegts, jo bijis pārāk kvalitatīvs. Turpat mājo arī Alfrēda naglotie ziemas spīdveja moči un spēkrats, kas ar saimnieku pie stūres savulaik mērojis Londonas – Braitonas sacīksti.

Vai Latvijas šķūnīšos, māju sienās un dīķos vēl palikuši savulaik paslēptie senie motocikli un kāpēc Paulam būtu pašam jāsāk skrūvēt savi braucamrīki, noskaidrosim jaunajā ĀTRUMA CILTS sērijā.

Tev varētu patikt