HOMO NOVUS filmas retro automobiļi. Ātruma cilts

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

20. septembris, 2018

Par raidījumu

Raidījuma vadītāji Pauls Timrots un Ilmārs Līkums sarunā ar “Homo Novus” producentu Ivo Cepleviču noskaidros, vai producentam ir teikšana Latvijas kino, un kāda loma jaunajā pašmāju filmā ir antīkajiem automobiļiem. Ivo atzīst, ka ir vēsturisko spēkratu fans un visu bērnību pavadījis Motormuzejā, tāpēc automašīnu jautājumā uzticējies muzeja speciālistiem.

ĀTRUMA CILTS komanda arī uzzinās, cik viegli vai grūti ir filmēt automašīnas, un vai kādam no aktieriem arī izdevās pašam tikt pie stūres, ņemot vērā, ka filmā tiek iemūžināta mākslinieku bohēma.

Savukārt Rīgas Motormuzeja vadītāja vietnieks Agris Šmits atklās, ka “Homo Novus” ir latviešu atbilde “Fast and Furious”, jo tajā “filmējušies” 9 automobiļi, kas mūsu mērogam ir ievērojams skaits. Redzamākais no tiem ir leģendārais “Ford Vairogs”, kas tika saražots 300 eksemplāros. Kādi vēl automašīnu modeļi būs redzami “Homo Novus” kadros, kā muzeja auto var nonākt filmēšanas laukumā un kādi bija 30. gadu autovadītāji Rīgā, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā!

“Homo Novus” ir romantiska intrigu un pārpratumu komēdija par 30. gadu mākslinieku bohēmas dzīvi Rīgā, kuras pamatā ir Anšlava Eglīša romāns ar tādu pašu nosaukumu. Tas vēstī par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kurš no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā viņš nokļūst mākslinieku bohēmā un iemīlas.

Tev varētu patikt