Calko pie 180 km/h Timrotam dod braukšanas padomus. Ātruma cilts

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

12. jūnijs, 2019

Par raidījumu

"M Town" pasākumā visa uzmanība veltīta "BMW" jaudīgajiem "M2 Competition" un "M5". Ātruma un adrenalīna faniem bija iespēja Biķernieku trasē izmēģināt mašīnu jaudu titulētāko Latvijas auto un moto sportistu vadībā. Instruktoru ādā iejuties Ivars Vasaraudzis, Mārtiņš Aleksandrovičs, Konstantīns Calko, Uldis Timaks, Ralfs Sirmacis, Artis Baumanis un citi izcili sportisti.

Pēc izbraucieniem Pauls satiek Ivaru Vasaraudzi, kurš savulaik ir izmēģinājis spēkus Biķernieku trasē pie "Volgas", "Žiguļa" un arī "Formulas" stūres. Ivars saunā atklāj, kurš no abiem M klases auto viņam patīk labāk, un kādas ir sajūtas būt par instruktoru un sēdēt blakus nepazīstamam cilvēkam automašīnā, kas traucas ar 200 km/h ātrumu. Sportists neslēpj - cilvēki esot dažādi, tomēr drosmei instruktoriem ir iespēja iedzert arī nervus nomierinošas zāles.

Paniku instruktora krēslā vēl nav paspējis izjust leģendu auto braucējs Udis Timaks, jo visi, ar ko viņam izdevies sēdēt vienā mašīnā, bijuši uzdevumu augstumos. Arī sportisti Ralfs Sirmacis un Artis Baumanis norāda, ka būt par instruktoru neesot pārāk bailīgi, jo M sērijas mašīnas viņus patīkami pārsteidza ar savu stabilitāti uz ceļa.

Apmācāmā lomā "M2" vadīšanā iejuties auto entuziasts Marats Blate, kura instruktors braucienā bija motofrīstaila zvaigzne Mārtiņš Aleksandrovičs. Maratam ir pieredze dažādās sporta trasēs, bet iespēja izbraukt leģendāra sportista vadībā viņu sajūsmināja. Tāpat Marats labprāt vēlreiz trenētos kopā ar sacīkšu braucēju Konstantīnu Calko, kurš reiz devis ļoti vērtīgus padomus. Savukārt "M2" auto īpašniekam Aigaram Cielavam līdz šim pieredzes trasē nebija, un sarunā ar Paulu Aigars atklāj, kā tas ir – pārvietoties ar tik jaudīgu spēkratu ne tikai trasē, bet arī ikdienā.

Savus spēkus nolemj izmēģināt arī Pauls, par instruktoru aicinot izslavēto Konstantīnu Calko, lai noskaidrotu lieliskās braukšanas noslēpumu. Kādus padomus Calko Paulam sniegs un vai tie palīdzēs sasniegt labus rezultātus, noskaidrosim ĀTRUMA CILTS sērijā. Pēc izbrauciena sportists nolemj rādīt klasi un izvizināt Paulu profesionāla autobraucēja garā. Nosēdēt taisni blakussēdētāja krēslā Paulam nemaz nebūs viegli.

Tev varētu patikt