Ātruma cilts

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

17. maijs, 2018

Par raidījumu

Leģendārais Paula Timrota metinātais KIA beidzot ir izgājis tehnisko apskati un nonācis izsolē ekskluzīvi starp ĀTRUMA CILTS skatītājiem sociālo tīklu vietnē Facebook. Izrādās, ka izaicinājums bija ne vien savest auto tehniskā kārtībā, bet arī to tagad pārdot. Pauls kopā ar Ilmāru Līkumu neslēpj izbrīnu par kaislībām, kas šobrīd valda ieraksta komentētāju vidū, jo daudzi it nemaz nav apmierināti ar norādīto cenu. Bet Pauls un Ilmārs nevēlas mest plinti krūmos un apspriež citus risinājumus gadījumam, ja auto neviens tomēr pirkt nevēlēsies.

Par neparastiem spēkratiem arī raidījuma turpinājumā, jo Pauls un Ilmārs uz sarunu aicinājuši elektrisko kartingu konstruktoru Arti Dauginu. Latvijā aizvadīts pasaulē pirmais čempionāts elektriskajiem kartingiem, un Artis atklāj, ka svarīgs uzdevums bija ne vien sacensību organizatoriskie darbi, bet arī pašu spēkratu ražošana. Sacensību dalībniekiem, Latvijas skolu audzēkņiem, bija jāpielieto visas savas zināšanas, lai no klasiskā kartinga paša spēkiem varētu radīt elektrokartingu, vienlaikus ievērojot patiesi sarežģītus tehniskos noteikumus.

Savukārt Ilmārs Līkums pievērsies tēmai par auto tirgus jauno tendenci – auto lietošanas servisu attīstību. Viens no šādiem servisiem ir VOLVO inovatīvais auto īres pakalpojums Care by Volvo. Jaunais risinājums sniegs iespēju par fiksētu mēneša maksu uz diviem gadiem nomāt lepnos VOLVO automobiļus, tomēr šobrīd pieejamais pakalpojuma cenu klāsts liek skeptiski saraukt uzacis, un tikai laiks rādīs, vai Latvijā šis pakalpojums iegūs atsaucību. Ievērības cienīgu jaunumu sarūpējusi arī BMW grupa, iegādājoties uzņēmumu Parkmobile, kas ir alternatīva Latvijā zināmajam Mobilly risinājumam. Vai šādi auto ražotāju centieni veicināt inovāciju ienākšanu pakalpojumu klāstā palīdzēs konkurences cīņā un biznesa attīstībai – par to jaunākajā ĀTRUMA CILTS raidījumā.

Tev varētu patikt