Cilvēki Covid pirmajā līnijā. Ārste infektoloģe

Saglabāt
Dalīties

Raidījums

8. maijs, 2020

Par raidījumu

Stāstu sērijā aicinām iepazīt cilvēkus, kuru darbs šobrīd ir īpaši nozīmīgs un kuru ikdienā nav iespējams izvairīties no kontaktiem. Tie ir cilvēki, kuri nevar palikt mājās savu darba pienākumu un aicinājuma dēļ. Viņu darbs norit Covid pirmajā līnijā, glābjot dzīvības, atbalstot, skolojot un dažādos veidos rūpējoties par līdzcilvēkiem.

Šoreiz stāsta galvenā varone ir ārste-infektoloģe Anastasija Šengirejeva, Latvijas infektoloģijas centra (LIC) 2. nodaļas vadītāja. Dr. Šengirejeva atzīst, ka situācija Latvijā ir labāka nekā citviet, bet tāpat ir skaidrs, ka vīruss nešķiro un smaga slimības gaita var būt arī gados jauniem cilvēkiem. Ārsti ir blakus pacientu smagākajos momentos, bet redz arī prieku par izveseļošanos un negatīvu Covid-19 testu pēc vairākām slimnīcā pavadītām nedēļām.

Lai gan cīņa ar infekcijas slimībām ir LIC speciālistu ikdienas darbs, Covid-19 ir mainījis ārstu ikdienu, gan arī kolēģu savstarpējās attiecības – tās kļuvušas cilvēcīgākas, vienam otru atbalstot un sniedzot palīdzību saspringtākos brīžos. Kā atgūties pēc darba Covid pirmajā līnijā? Anastasijas miera osta un lielākais atbalsts ir viņas ģimene.