Kāpēc mēs guļam?

Saglabāt
Dalīties

Konferences

22. marts, 2024

Par raidījumu

Miegs ir viens no svarīgākajiem mūsu dzīves, veselības un labbūtības aspektiem, tomēr 21. gadsimta sabiedrībā tas tiek aizvien vairāk atstāts novārtā, un tam ir postošas sekas. Grāmatas autors, zinātnes eksperts un profesors Metjū Volkers, pēta divdesmit gadu ilgus progresīvus pētījumus, lai atrisinātu mīklu, kāpēc miegs ir svarīgs. 

Grāmatā “Kāpēc mēs guļam” aplūkota visa dzīvnieku pasaule, kā arī nozīmīgi cilvēku pētījumi par to, kas patiesībā notiek REM miega stadijas laikā, kā kofeīns un alkohols ietekmē miegu un kāpēc mūsu miega paradumi dzīves laikā mainās, tādējādi mainot izpratni par šo neparasto parādību, kas nodrošina mūsu eksistenci.

Sarežģītas lietas autors izklāsta vienkāršā valodā, salīdzinot smadzeņu procesus ar braukšanu automašīnā, beisbola spēlēšanu, popkornu un citām ikdienišķām lietām. Par to, kāpēc miegs ir tik svarīgs, kas ar mums notiek guļot un citām vērtīgām atziņām, stāstīs FranklinCovey Latvia trenere Agra Vītola un diskusijas dalībnieces LMT Starptautisko projektu daļas vecākā projektu vadītāja Anda Bekmane un Roche Latvija digitālās stratēģijas vadītāja Ieva Dzirkale. 


Grāmatu klubs top sadarbībā ar FranklinCovey Latvia

Tev varētu patikt