Hekabes jautājums
Lai līdzjūtības vārdā palīdzētu citam cilvēkam, bieži vien ir jāizdara pavisam vienkāršas lietas. Kāpēc 21.gs. cilvēkiem tas liekas tik grūti?
Hekabes jautājums
Lai līdzjūtības vai izpratnes vārdā palīdzētu citam cilvēkam, bieži vien ir jāizdara pavisam vienkāršas lietas. Dažreiz tās var būt pirkstu kustības delnā. Filmas mītiskā Hekabe liek aizdomāties, kāpēc XXI gs. tehnikas, zinātnes un komunikāciju sprādziena laikmetā cilvēkiem pavisam vienkāršas darbības liekas neiespējami grūtas.
Iesākot dokumentālās filmas “Hekabes jautājums” projektu, nenojautām, kurā virzienā tas augs, kā sazarosies un iegūs savu formu. Mūziķi Ilona un Rolands bija galvenais stumbrs, un Ilonas neiedomājamais optimisms trieca savu personīgo stāstu uz priekšu arī negaidītos pagriezienos. Vāciete Hanuka pielika savu stāsta daļu ar stipru, lakonisku un apjēgtu sociālas misisjas apziņu, kuru vislabāk var saskatīt viņas zīmējumos, tekstos un ar prostitūciju saistītu sieviešu likteņos. Aktrise Daiga Kažociņa savulaik spēlēja Dostojevska personāžu – pazemoto prostitūtu Soņu. Kopā ar aktieri Kasparu Zvīguli, kurš izrādē spēlē Raskoļņikovu, viņi filmā pārņem aktieru stāstu par līdzjūtību iedomātam tēlam. Tas pats arī skan Hamleta jautājumā: “…kas viņam Hekabe un kas viņš tai?”. Un tad filmas ideju ar profesionālu apjēgu un pieredzi garīgā aprūpē kopā savāc Dana Kalniņa-Zaķe. Viņa arī saka, ka līdzjūtības kustība cilvēku dvēselēs ir ļoti sens, grūts un katru reizi no jauna darāms darbs.