Filmas "Circenīša Ziemassvētki" aizkadrā

Saglabāt
Dalīties

2022

Par raidījumu

Gatavojoties gada sirsnīgākajiem svētkiem, piedāvājam jaunās latviešu ģimenes filmas "Circenīša Ziemassvētki" tapšanas aizkadru video. Tajā filmas režisors Aigars Grauba un radošā komanda ļauj ielūkoties, kā tapa kolorītais Ziemassvētku stāsts ar asa sižeta filmas elementiem. 

Filmas režisors Aigars Grauba uzskata, ka ģimenes savstarpējām attiecībām nav bīstamāka pārbaudījuma par svētkiem un vienīgais laiks, kad tos baudīt bezrūpīgi, ir bērnība. Aizkadru video stāstā savā pieredzē dalās Dambju ģimene – bērni Bille Siliņa un Vilhelms Auders un vecāki Inga Tropa un Jānis Vimba. 

 

Kristaps Kārkliņš, kurš iejuties izbēguša cietumnieka Circeņa lomā, stāsta, ka parasti komēdiju veidošanas process ir smags, bet šoreiz bijis tieši pretēji – viss gājis raiti un tieši tā, kā Ziemassvētku filmā jābūt. Savukārt operators Valdis Celmiņš cer, ka "Circenīša Ziemassvētki" kļūs par sirsnīgu un skaistu svētku tradīciju Latvijas ģimenēs. 

Tomēr šī nav tradicionāla Ziemassvētku filma, jo par asām izjūtām "Circenīša Ziemassvētkos" gādājuši autosportisti Reinis Nitišs un Mārtiņš Sesks, piedaloties filmas spraigākajās ainās ar pakaļdzīšanos uz Vanšu tilta.