Dzinējspēks. Ukraiņu virtuve Rīgā

Saglabāt
Dalīties

31. maijs, 2022

Par raidījumu

Laikā, kad mūsu kaimiņi un draugi Ukrainā cīnās par savu brīvību, video stāstu sērijā aicinām sekot līdzi Latvijas iedzīvotājiem, kuri savu ikdienas dzīvi ir nolikuši malā, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem un ukraiņiem Latvijā. 

Ģirts Slaviņš kopā ar domubiedriem ir atvēris ukraiņu kafejnīcu "Borščs – vakariņas pie ukrainietēm" Rīgā, kur devis darbu un iespēju nostāties uz kājām 12 Ukrainas cilvēkiem. Ģirts ir pārliecināts, ka paralēli ikdienas darbam kafejnīcai veltītais laiks ir to vērts un pie saviem hobijiem viņš atgriezīsies, kad ukraiņi uzvarēs karā. 

 

Ukrainas virtuvē saimnieko ukrainietes, kuras ar saviem nacionālajiem ēdieniem iepriecina galvaspilsētas iedzīvotājus un viesus. Olga Vozvika kara sākumā meklēja drošu patvērumu Ukrainā, bet karadarbība pienāca tuvāk nekā gaidīts un pēc deviņām pagrabā pavadītām dienām viņai kopā ar bērnu bija jādodas bēgļu gaitās. Olga pārdzīvo par vīru un radiniekiem, kuri palikuši Ukrainā, bet darbs virtuvē viņai un kolēģēm dod iespēju ne tikai nopelnīt uztiku, bet arī atgūties no kara šausmām. Līdzīgi kā daudzi citi ukraiņi, Olga Latvijā ieradusies ar vienu koferi, un ir pateicīga visiem, kuri uz kafejnīcu nesuši ziedojumus un ir gatavi gaidīt rindā, lai baudītu slaveno boršču. 

 

Vakariņas pie ukrainietēm notiek Rīgā, Ģertrūdes ielā 6 un ukraiņu ēdienu iespējams pasūtīt arī ar piegādi. Vairāk par kafejnīcu lasāms šeit