Saturs nav pieejams šajā reģionā

Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem

Saglabāt
Dalīties

Koncerts

11. novembris, 2021

Par raidījumu

Sadarbībā ar biedrību "Vilki" piedāvājam noskatīties Lāčplēša dienai veltītu koncertu. 

Ar šo koncertu organizatori aicina godināt Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu un, kopīgi svinot Lāčplēša dienu, veicināt latviešu tautas kopības sajūtu un latvisko pašapziņu. “Lai arī kādās ikdienas rūpēs mēs dzīvotu, mums, brīvības cīnītāju mantiniekiem, ir svēts pienākums Latvijas neatkarību nosargāt kā dārgu dāvanu, lai to nodotu nākamajām paaudzēm. Godinot brīvības cīnītāju piemiņu, mēs stiprinām sevi, savu ģimeni un savu valsti. Mūsu bērni mācās savas zemes patriotismu un spēju noturēt stipru savu valsti.” Savu pārliecību pauž biedrības “Vilki” pasākumu organizators, Rīgas Latviešu biedrības biedrs Jānis Atis Krūmiņš.

Koncertā tiks atskaņotas latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Koncerta skatītāji tiks mudināti ieklausīties dziesmu vārdos, lai labāk izprastu karavīra būtību. Dažu dziesmu tekstu jēga tiks skaidrota padziļināti. Patriotisko noskaņu papildinās koncerta dalībnieki, kas uz skatuves uzstāsies seno karavīru tērpos un ar video projekcijas palīdzību demonstrēs foto attēlus ar dažādu laiku latviešu kaujas ieročiem un latviešu karavīrus kaujas pozīcijās.

Koncerta mērķis ir simboliski iezīmēt brīvības cīnītāju garu cauri visiem laikiem, akcentējot pēctecību – lai mūsu tēvu zeme taptu par mūsu dēlu zemi.