Saturs nav pieejams šajā reģionā

Timrots vizinās ar 103 gadus vecu Franklin kabrioletu . Ātruma cilts S07E17

Saglabāt
Dalīties

23. maijs, 2024

Par raidījumu

Pauls Timrots iepazīstas un izbrauc ar, iespējams, karaliskāko kabrioletu raidījuma vēsturē – 1921. gada devītās sērijas Franklin, vienīgo šī modeļa spēkratu Eiropā. 

 

Unikālā auto saimnieks Francis Kučinskis zina stāstīt, ka visā Amerikā saglabājušies ne vairāk par četriem šī modeļa Franklin, ko savulaik tā funkcionalitātes dēļ īpaši iecienījuši ārsti. Francis pie sava Franklin ticis tā 100. jubilejā un ir otrais šī vēsturiskā auto īpašnieks. 

 

Lai spēkratu dabūtu daudzmaz pieklājīgā stāvoklī, vienlaikus saglabājot vēsturisko vērtību, pagājuši divi gadi. Mūsdienu braucējiem Franklin būs pārsteigumu pilns, jo tam nav ne pagrieziena rādītāju, ne bremžu, bet gaisu sūknē milzu turbīna. Auto pilnais svars ir ap 1600 kilogramu, un tam ir 20 līdz 25 zirgspēku jauda. Franklin rāmis un riteņu spieķi gatavoti no ozolkoka, tam ir tērauda spārni, un motors piekārts bez gumijas klučiem. Autobūves meistari pirms simt gadiem padomājuši par visu –  mašīnai līdzi nāk gaisa kompresors riepu pumpēšanai, autentisks instrumentu komplekts dažādām vajadzībām un lāčāda braucieniem aukstākā laikā. 

 

Franča vadībā auto pielec uzreiz un brauciena laikā spēj godam sasniegt pat 54 kilometrus stundā. Kā Timrots tiks galā ar uzticēto atbildību sēsties pie Franklin stūres, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt