Saturs nav pieejams šajā reģionā

Timrots pirmais izbrauc ar Rīgas motormuzeja teju simtgadīgu Volvo. Ātruma cilts S07E16

Saglabāt
Dalīties

16. maijs, 2024

Par raidījumu

Paulam Timrotam ir tas gods pirmajam klātienē iepazīties un izbraukt ar Rīgas Motormuzeja jauno eksponātu – Volvo, kas senāks par Otro pasaules karu. Vēsturiskais spēkrats plašākai publikai būs apskatāms Muzeju naktī.

 

1937. gada Volvo, tolaik šiks auto, iegādāts Latvijā. Nobēdzināts tas pārdzīvojis kara gadus un vēlāk kalpojis kolhozā, kur sasniedzis ievērojamu nobraukumu. Īsi pirms Latvijas neatkarības atgūšanas auto atrasts Liepājas pusē, pussagruvušā nojumē, un vēlāk uzdāvināts muzejam.  

 

Kā Paulam stāsta Rīgas Motormuzeja galvenais restaurators Gunārs Dortāns, auto restaurācija prasījusi trīs gadus, lielākā daļa detaļu gatavotas tepat, Latvijas amatnieku rokām. Muzeja restaurators Juris Neļķe piemēram rāda – tā kā sekmīgi bija saglabājies auto oriģinālais slieksnis, tas no jauna izgatavots pēc pēc speciālas štances.  

 

Paulam ir iespēja novērtēt unikālo auto, kam ir 90 zirgspēku, 5,2 metrus gara piekabe un spēja pārvadāt 4,5 tonnas vai vismaz 20 cilvēkus. Volvo kabīnē var iekļūt tikai pa vienām durvīm, bet salons aprīkots ar pakaramo mētelim un vadi izolēti ar audumu. Ticis pie auto stūres, Pauls jūtas kā mēbelētā istabā, bet spēkrats ripo teicami un pārredzamība ir ļoti laba.  

 

Kādas atklāsmes Pauls piedzīvos, izbraucot ar  vēsturisko Volvo un kas viņu pārsteigs zem tā motora pārsega, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.  

Tev varētu patikt