Timrots testē Jelgavas skolēnu būvētus elektroauto. Ātruma cilts S06E32

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

16. novembris, 2023

Par raidījumu

"Spied tik gāzi!" Ivars Bahmanis, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājs, Paulam pie skolēnu būvēta auto stūres dod Šūmahera cienīgu padomu. Un skolotājam ir taisnība, jo viņa vadībā bērni IT un inženierzinātņu skolas garāžā jau septiņus gadus apgūst to, kas nav pieejams pat universitāšu studentiem, – programmēšanas un mašīnbūves pamatus, nodarbojas ar robotiku un pat būvē elektroauto prototipus. 

 

Ivara mērķis ir, lai viņa audzēkņiem būtu gan datorprasmes, gan arī praktiskā pieredze. Vidusskolas mācību garāžā ir trīs metināšanas stacijas, CNC frēze, 3D printeris, lāzergriezējs un citas topošajiem inženieriem noderīgas ierīces. Skolēni var iemācīties metināt, lodēt, apgūt elektroniku, dizaina modelēšanu, aerodinamiku un citas prasmes un pat ar saviem braucamrīkiem startēt sacensībās. 

 

Iegūtās zināšanas un prasmes ir unikālas, un skolotājs var lepoties, ka viņa audzēkņi ne tikai ir pieprasīti darba tirgū jau pēc vidusskolas beigšanas, bet arī vēl skolas laikā spēj apmācīt augstskolu studentus. Kā ripo un vadās jauno inženieru būvētie spēkrati, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt