Jaudīgākais latvietis autokrosā uzbūvējis elektrobagiju. Ātruma cilts S06E25

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

28. septembris, 2023

Par raidījumu

Autosportists Ervīns Grencis ir pazīstams kā īstens benzīngalva un cilvēks, kurš gadiem cīnījies ar šī kontinenta ātrākajiem braucējiem autokrosa trasēs. Nu viņš meties jaunā virzienā – uzbūvējis bagiju ar elektromotoru, kas jau šobrīd iet ātrāk par līdzīgu spēkratu ar benzīna motoru.

Ervīns Grencis atzīst, ka gadu gaitā vēlējies mazāk laika veltīt tehnikai, lai atliktu brīži arī citām, svarīgākām lietām dzīvē. Pirmais bagijs radīts, kad viņa dēli mācījušies tehnikumā, kopīgi zīmējot un komplektējot. Kursa darbs ir izdevies godam, un šobrīd jau nākamie elektrobagiji aizgājuši ražošanā. Šāds bagijs ir vieglāks par dvīņubrāli ar benzīna motoru, bet trasē izvelk 15 līdz 20 minūtes, kas ir gana vienam autokrosa braucienam.

Paviesojies garāžā, kur šie spēkrati top, Ģirts Timrots dodas izmēģināt elektrobagiju pļavā. Viņš atzīst, ka agregāts ir iespaidīgs priekš tik nejēdzīgas virsmas. Arī ātrums ir cienījams, savukārt pilotam brauciens ir ļoti komfortabls. Komforts ir viena no šī braucamā priekšrocībām, jo tam nav lieku elementu, ar to var braukt jebkurš, arī pirmo reizi pie stūres piesēžoties, turklāt šie bagiji tiek būvēti raženajiem latviešu augumiem.

Kur slēpjas kaifs braukt ar elektrobagiju un kas sanāk lētāk – uzbūvēt šādu braucamo ar benzīna vai elektrisko, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt