Kā latvieši spēj uzbūvēt pasaulē unikālus drifta BMW. Ātruma cilts S06E21

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

31. augusts, 2023

Par raidījumu

Šodien HGK būvē unikālus drifta BMW, kam konkurentu pasaulē īsti nav. Un tas ir likumsakarīgi, jo Harijam Šķupelim tehnika ir asinīs – viņa vectēvs arī bijis benzīngalva un startējis dažādās auto un motosporta disciplīnās. Harijs pie mocīšu stūres ir uzaudzis un savulaik beidzis arī metālapstrādes skolu. 

HGK komandas pirmsākumi meklējami BMW sacensībās tepat, Latvijā, kur Harijs dalījis pjedestālu ar pārējiem komandas dibinātājiem Gvido Elksni un Kristapu Blušu. Visi braucēji saskatījuši līdzības, ne konkurenci, un visu trīs vīru vienotība likumsakarīgi veido arī komandas nosaukumu. 

Šodien HGK ir aizcīnījušies līdz Amerikas drifta trasēm un gadā uzbūvē trīs līdz četrus drifta BMW. 

HGK ir atkoduši savu formulu, kā uzbūvēt optimālo drifta mašīnu, un vienīgā motivācija ir uzvara, kas arī apliecina auto kvalitāti. Pauls dodas uz komandas darbnīcu, lai ieskatītos, kā šie unikālie spēkrati top no 3D modeļa datorā līdz reālam auto. Harijs atzīst, ka uzticas vācu kvalitātei, un paši ar kolēģiem visu mūžu braukuši ar BMW, lai arī viņu būvētajos drifta auto no oriģināla pāri paliek tikai pāris sīku detaļu. 

Tāpat arī Harijs ir ieviesis pāris praktisku inovāciju, kas noder gan drifta sacīkstēs, gan motosportā. Kādas būs nākamās HGK autobūves inovācijas un vai driftā ir vieta elektroautomobiļiem, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt