Timrots traucas ar militāro motociklu. Ātruma cilts S06E20

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

24. augusts, 2023

Par raidījumu

Tālis Meļķis, Rīgas Motormuzeja pārstāvis zina stāstīt, ka militārie motocikli ir atsevišķa tēma un teju katrs ražotājs tos ir būvējis. Ņemot vērā specifiku, šos motociklus atpazīst pēc krāsojuma, tie ir robusti un tiek ražoti mazās sērijās.

Zviedrijas armija 70. gadu sākumā izsludinājusi konkursu par motociklu ar automātisko kārbu iegādi, lai  samazinātu risku mācību un braukšanas procesā. Ņemot vērā Skandināvijas klimatu, armijas nosacījums bijis arī iespēja izmantot slēpes. Rezultātā tapis "Husqvarna 258" modelis, kam abās pusēs iespējams iekabināt brīvi kustīgas slēpes. Šie spēkrati saražoti aptuveni 3000 eksemplāros. Rīgas Motormuzeja krājumā esošie armijas "Husqvarna" motocikli saņemti 90. gadu sākumā kā humanitārā palīdzība no zviedru kaimiņiem.

Paulam šoreiz ir ļoti paveicies – viņam ir iespēja pašam izbraukt ar muzeja eksponātu, kam ir aptuveni 1200 kilometru nobraukums. Pauls neslēpj sajūsmu un var apliecināt: mocis ir ļoti ātrs un izcili piemērots braukšanai dabā. Kādas ir prasības mūsdienu armijas motocikliem un kādas tehnoloģijas tiek izmantotas, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Tev varētu patikt