Jaunā Latvijas spīdveja paaudze bez bremzēm 110 kilometru ātrumā. Ātruma cilts S06E15

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

18. maijs, 2023

Par raidījumu

Kā ĀTRUMA CILTS skatītājiem zināms, Paulam Timrotam ar spīdveju ir īpašas attiecības, tāpēc viņš pirms augustā Rīgā gaidāmajām FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF LATVIA sacensībām uz sarunu aicinājis U-19 Eiropas čempionu Franci Gustu un spīdveja vēstures zinātāju Anatoliju Kreipānu.

Spīdvejs šogad svin simtgadi kopš tā pirmsākumiem Austrālijā, bet Latvijā šim motosporta veidam aprit 60 gadu. Francis Gusts ir viens no jaunās paaudzes talantiem, kurš spīdvejā ar vecāku atļauju sācis startēt 13 gadu vecumā. Francis zina teikt, ka šajā motosporta disciplīnā bez bremzēm ir drošāka braukšana. Skatītājiem būs arī iespēja uzzināt, kā sportists atkopies pēc pagājušās sezonas avārijas.

 

Anatolijs Kreipāns savulaik nav saņēmis mammas atļauju braukt spīdvejā, bet ir novērojis, ka širmis ir vajadzīgs gan motokrosa, gan spīdveja gladiatoru cīņās. Spīdvejs kā viens no TOP3 motosporta veidiem ir tradīcijām bagāts, un tajā braucēji lielākoties startē paaudzēm. Latvijā tas šobrīd piedzīvo paaudžu maiņu. Vai tā ir laba zīme un vai vasaras lielākajā spīdveja notikumā redzēsim latviešu braucējus, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt