Timrots pirmo reizi downhill velo trasē. Ātruma cilts S06E11

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

14. aprīlis, 2023

Par raidījumu

Downhills Latvijā ir salīdzinoši jauns sporta veids, tāpēc mums vēl nav sertificētu treneru un ievērojamu panākumu. Sacensībās var uzņemt līdz 120 braucēju, jo nobrauciens ir salīdzinoši īss, bet augšup kalnā jātiek ar pacēlāju. Baltijā kopumā gada laikā notiek padsmit sacensību, un šajā jomā igauņi ir aizsteigušies priekšā kaimiņiem. 

 

Kā zināms, Pauls ar dažāda veida braucamajiem nav uz "jūs", bet downhill velobraukšanu viņš līdz šim nav izmēģinājis. Downhill.lv braucēji Daniels Kārkliņš un Reinis Mārtiņš Priedītis palīdz Paulam apgūt braukšanas pamatus un ierāda pareizo tehniku. Lai startētu šajā sporta veidā, jārēķinās ar 2000 eiro jauna velosipēda iegādei, tāpat noder arī speciāli apavi ar klipšiem un kārtīga fiziskā sagatavotība. 

 

Lai arī Pauls pirms došanās trasē ir satraucies, viņš drosmīgi dodas kalnā un atzīst, ka vecam un slinkam cilvēkam jau uzstumt riteni augšup ir pamatīga iesildīšanās, tāpat arī ātrums trasē ir pamatīgs. 

 

Kāpēc Latvijā ir problēmas ar downhill trašu būvēšanu un vai šajā sporta veidā varētu startēt ar elektroriteni, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt