Timrots izmēģina helikopteru kā lidojošu mopēdu . Ātruma cilts S05E46

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

15. decembris, 2022

Par raidījumu

Haralds Šagbazjans savulaik bijis zināms ar savu trako mašīnu un šovu trasē. Šobrīd viņa kaislība ir helikopteri, kur arī ir benzīns, dūmi un vajadzīgais adrenalīns, kā arī pievienotā vērtība – brīvība. 

 

Līdz lidošanai Haralds nonācis nejauši, uzceļot māju Jūrmalā, netālu no aerokluba. Pusgada laikā nokārtojis ultra-light lidmašīnu pilota licenci, viņš kopā ar domubiedriem nonācis pie secinājuma, ka Latvijā ir brīva elitārā vieglo helikopteru biznesa niša. Tā nodibināts uzņēmums  "Amber Coast Helicopters", piesaistītas investīcijas un sācies bizness. 

 

Haralds atzīst, ka iemācīties lidot ir vienkārši, galvenais ir saprast teoriju, un būtiska ir arī instruktora pieredze, kas ļauj topošajam pilotam pašam mācīties no savām kļūdām. Lai gan Pauls Timrots nav lidaparātu fans, viņš kopā ar pilotu drosmīgi ceļas gaisā Itālijā ražotā divvietīgā helikopterā. Tam ir 130 zirgspēku, un lidaparāta svars sasniedz 430 kilogramu. Pēc lidojuma secinājums ir viens – tas ir kā lidot ar mopēdu vai Smartu, kas var aizvest uz jebkuru punktu Latvijā bez īpašiem ierobežojumiem. 

 

Vai vieglo helikopteru var atļauties ikviens un vai autosporta pieredze šajā disciplīnā ir noderīga, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt