20to gadu "Fiat" nedēļā no detaļu kaudzes top par kāzu auto. Ātruma cilts S05E32

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

8. septembris, 2022

Par raidījumu

"Fiat" saimnieks Matīss Bauers unikālo spēkratu dabūjis no Kārļa Skalbes mazdēla Andreja Legziņa. Viņš to kā savu pirmo automašīnu iegādājies 1957. gadā Zviedrijā un tolaik uzreiz arī iestājies retro auto klubā. Zviedrijā "Fiat" brauca līdz 1960. gadam, bet Matīss auto saņēma pusizjauktu – uz treilera tas izskatījies pēc furnitūras kaudzes.

 

Pagāja gads, līdz Matīss izlēma iziet pie sievas un viņiem bija nepieciešams kāzu auto. Topošā sieva neiebilda pret teju simtgadīgo "Fiat", ja vien to paspēs salikt laikā, savukārt neviens cits gan neticēja, ka tas ir paveicams. Tomēr viss saslēdzās un Matīss ar draugu palīdzību astoņās brīvdienās tika pie sava kāzu auto. 

 

"Fiat" ir litra dzinējs, 22 līdz 27 zirgspēki un trīs ātrumi. Ja var ticēt mērinstrumentiem, auto 62 000 kilometru nobraukums un tā oriģinālie sēdekļi, kā arī dokumenti no piecdesmitajiem gadiem. 

 

Apguvis "Fiat" nelielos pedāļus, kur gāze ir vidū, Pauls atzīst, ka šis modelis paredzēts lieliem puikām un ir laimīgs par vienreizējo iespēju izbraukt pa Piebalgas pļavām. Kā ar antīko auto iespējams tikt kalnā un apgriezties, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā! 

Tev varētu patikt