Kā driftere Ketija Birzule apmeta karjeras kūleni. Ātruma cilts S05E18

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

2. jūnijs, 2022

Par raidījumu

Ketija ar burāšanu nodarbojas no deviņu gadu vecuma un savu vindsērfinga karjeras augstāko punktu sasniedza 17 gadu vecumā, startējot Rio Olimpiskajās spēlēs. Lēmums vējadēli nomainīt pret drifta auto ir viņas pašas, pieauguša cilvēka lēmums. Tas sākās ar nepareizajiem draugiem un tagad drifts ir Ketijas dzīve. Viņa ir pārliecināta, ka cilvēks nav domāts tikai vienai dzīvei, bet burāšanas sportā gūtā pieredze palīdz arī autosportā, jo tā dod dod disciplīnu, iemaņas plānošanā un pareizo attieksmi pret lietām. 

Driftēšana tomēr nav dreifēšana – Ketijai sākumā driftā negāja viegli, tāpēc pirmos punktus un savu 43. numuru viņa ieguva tikai pirmās sezonas beigās. Tagad, savā trešajā sezonā sportiste jau uzvarējusi divus tandēmus un katrā sacensībā nokļūst par pakāpi augstāk. Ketijas treneris ir viņas draugs un vienlaikus arī galvenais mehāniķis. Viņa atzīst, ka auto gatavība un pareizais aprīkojums sniedz drošības un brīvības sajūtu, bet pārējais nāk klāt treniņos, filmējot, zīmējot trajektorijas un arī skaitot centu pie centa. 

Ketijai Birzulei patīk pašai skrūvēt savu auto, bet tam ikdienā neatliek laika. Pauls Timrots noskaidros, ka jaunā sportiste paralēli driftam RTU maģistrantūrā studē aviācijas transportu ar mērķi iegūt inženiera grādu, strādā pilna laika darbu un audzina gadu veco meitiņu.  

Kas ir Ketijas dzinējs visu apvienot un vai kādu dienu redzēsim viņu ASV drifta trasē kopā ar Kristapu Blušu, uzzināsim jaunajā raidījuma sērijā. 

Tev varētu patikt