Kā var 25x atšķirties cena diviem, no skata līdzīgiem 80-to gadu Audi. Ātruma cilts S05E10

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

7. aprīlis, 2022

Par raidījumu

Rolands Repšs pie sava 1985. gada Eiropas ražojuma Audi 90 ticis netīšām – viņš braucis uz Lietuvu pirkt diskus tā dvīņubrālim, bet rezultātā atgriezies mājās ar visu auto. Šis pirkums viņam izmaksājis 1000 eiro. Savukārt Mārča Dzeņa 1984. gada Amerikas Audi 4000 Quattro cena ir 25 000 eiro. 

 

Pauls Timrots ir nolēmis izpētīt, kā un kāpēc veidojas šāda cenas atšķirība, jo abi auto ir ļoti līdzīgi gan pēc skata, gan parametriem. Salīdzinot dzīvē, izrādās, ka pie vainas ir auto izcelsme un ražošanas apjoms, pilnpiedziņa un detaļas, kas Amerikas Audi padara par īstu retumu. 

 

Mārcis savu Audi 4000 projektu sācis, nostalģijas vadīts. Viņš ir benzīngalva jau no bērnības, bet pirmais paša pirms 20 gadiem iegādātais auto bijis tieši Audi Quattro ar ko savulaik arī daudz pa ezeriem sānslīdē braukts. Audi 4000 pirkts Amerikā, kur tas ilgstoši stāvējis saulē. Spēkrats bijis braucošs, restaurācijas procesā tas pārkrāsots, veikti uzlabojumi salonā, bet motors un ritošā daļa maz mainīta – tam joprojām ir pat divi oriģinālie amortizatori. Paulam liels pārsteigums ir elektriskais logs ar vēdlodziņu, šaurā numurzīme ar sānu apgaismojumu un salons ar savu īpašo smaržu un dizainu. 

 

Tā kā Mārcis auto pasaulē ir iesaistījies no visām pusēm un tas ir viņa hobijs, viņam jau padomā jauns projekts. Kurš no Amerikas leģendārajiem braucamrīkiem būs nākamais, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Tev varētu patikt