Trakie 90tie un "VW Golf kauss". Ātruma cilts S04E46

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

9. decembris, 2021

Par raidījumu

Pauls Timrots šajā raidījuma sērijā atgriežas 90. gadu sākumā, lai atskatītos, kā Latvijā no nulles attīstījās leģendārās autošosejas sacīkstes, kur vienā trasē startēja neiedomājami kolorīts dalībnieku sastāvs. 

 

Indulis Rukuts, viens no "VW Golf kausa" aizsācējiem atceras, ka tolaik autosporta entuziastiem nebija daudz iespēju izpausties, bet vēlme bija liela. Ja pirmajā sacensību posmā uz starta bija 15 dalībnieki, vēlāk jau braukt gribētāju bija tik daudz, ka visiem Biķernieku trasē nepietika vietas. Kolēģis Andris Štāls to skaidro ar tā laika iespējām ātri tikt pie naudas un piepildīt sapni par autosportu. Savukārt Tāls Meļķis, kura pārziņā bija "VW Golf" rezerves daļu būvniecība, zina stāstīt, ka liela loma bijusi tehniskajai jaunradei, jo mehāniķi mācījās darba procesā. 

 

Gunārs Žideļuns, kurš pieskatīja sacensību tehnisko norisi un drošības pusi, atzīst, ka ar organizāciju gāja grūti, jo daļa braucēju nebija saistīti ar autosportu. Pieredzes trūkuma dēļ sadursmēs lūza dzelži un tā bija liela laime, ja pirmais aplis izdevās bez avārijām. 

Kādi bija "VW Golf kausa" riskantākie momenti, nežēlīgākās cīņas un trakākās avārijas, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Tev varētu patikt