Ar kādiem auto agrāk glāba dzīvības? Ātruma cilts S04E42

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

4. novembris, 2021

Par raidījumu

Rīgas Motormuzeja vadītāja vietnieks Agris Šmits uzskata, ka ātrās palīdzības ir laikmeta liecība, kas rāda, kā attīstījusies Latvijas medicīna. Pašlaik muzeja krājumos ir krievu, vācu un amerikāņu tehnikas vienības ar katrai lielvarai raksturīgajiem parametriem. Savulaik visu izšķīra mediķu zināšanas, bet tehnika palīdzēja uzturēt dzīvību un tikt līdz slimnīcai, tāpēc vecākie spēkrati atgādina ainas no filmas "Suņa sirds". 

Leonīds Kučinskis, OMT autovadītājs, no pieredzes zina stāstīt, ka senie spēkrati grabēdami varēja attīstīt ātrumu līdz 80 kilometriem stundā. Ar tiem varēja izbraukt laukus un meža stigas, bet tāpat arī tie varēja salūzt uzreiz pēc izbraukšanas no rūpnīcas. Indulis Šīrants OMT sācis strādāt pēc 1990. gada un savulaik pats labojis savus braucamrīkus. Viņa pieredze liecina, ka "Latvija" busiņš labi turējies uz ceļa, tomēr ziemā nācies vadāt līdzi smilšu maisu smagumam un pašam izgatavot riteņu ķēdes. 

Kā ātro palīdzību šoferi bez navigācijas atrada izsaukuma adresi un kad varēsim redzēt Latvijas operatīvo transporta līdzekļu izstādi, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Tev varētu patikt