Tev jau ir abonements? Autorizējies

Ozols: No Rajona līdz Arēnai

Saglabāt
Dalīties

Koncerts

2024

Par raidījumu

Latvijas hiphopa pamatlicēja Ozola radošās darbības divdesmitgades iespaidīgākais arēnas šovs iemūžināts krāšņā teju divu stundu garā koncertfilmā, kas ļaus atgriezties 2023.gada 28.decembra vakara sajūtās Arēnā Rīga, kā arī no jauna tuvplānos ieraudzīt un piedzīvot aizvadītā gada lielāko pašmāju hiphopa notikumu.

Ozola koncertfilmas "No Rajona līdz Arēnai" veidotājs, režisors Rolands Rekke ir apkopojis ne tikai Ozola vairāk nekā divdesmit gadu muzikālo veikumu, bet arī komentārus un atziņas no mūziķiem un laika biedriem, kas piedalījušies lielkoncertā. Koncertieraksts secīgi iziet cauri spilgtākajiem šova momentiem. Tam ir divas daļas, divi spilgti stāsti: pirmā daļa veltīta saspēlei ar Latvijas Radio Bigband un Kristīni Prauliņu, savukārt otrā daļa izteikti atklāj hiphopa žanra būtību un ir kā retrospektīvs atskats uz spilgtākajiem daiļrades garadarbiem, kuru pārsteigumiem pilnajos priekšnesumos līdzās Ozolam uz skatuves kāpa virkne citu pašmāju mūziķu, tostarp Dons, Gustavo, Čižiks, Kurts, ansis, rolands če, Prusax, xantikvariāts, Steps, Hotte, Kurts, Edavārdi, Rick Feds un Niklāvz.

Filma caur sešpadsmit kameru objektīviem ļauj vēlreiz izdzīvot mākslinieku uzstāšanos uz lielās skatuves un detaļās ieraudzīt tādus leģendārus hitus kā “Rajons”, “Cīņa”, “O.Z.O.Ls”, jaunā albuma spilgtāko singlu “8 pa 8”, “1979”, “Pazudušais Dēls” u.c. pirmatskaņojumums, kā arī iespaidīgu kopdziesmu izpildījumus – “Salauzta sirds” (pied. Dons) un “Tagad tikai sākās” (pied. Gustavo un Čižiks). Skatītāji varēs ielūkoties arī Arēnas aizskatuvē, ieraudzīt koncertu no otras puses aiz tumšā priekškara, sajust atmosfēru un emocijas, kas valdīja lielkoncerta dalībnieku ģērbtuvēs un pirms kāpšanas uz skatuves.