Filmas TĒVS NAKTS aizkadrā

Saglabāt
Dalīties

Latvijas filma

18. oktobris, 2018

Par raidījumu

Sagaidot latviešu spēlfilmas TĒVS NAKTS pirmizrādi par Žani Lipki, ieskaties tās aizkadros un sarunās ar filmas radošo komandu – režisoru Dāvi Sīmani, galvenās lomas atveidotāju Artūru Skrastiņu un citiem.

To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un mazajam dēlam. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās. Kas bija Žaņa Lipkes drosmes noslēpums – azarts, pārgalvība, spīts vai vienkārši spēja ekstremālos apstākļos saglabāt cilvēcību?

Filmas TĒVS NAKTS režisors Dāvis Sīmanis aizkadra video stāstā runā par Žani Lipki un viņa dažādajām personības prizmām, kā tās tiks attainotas filmas saturā. Tāpat arī par Artūra Skrastiņa izvēli Lipkes lomas atveidošanai, jo tas noteikti nebūs tēls, kādā iemīļoto aktieri ieraduši redzēt skatītāji.

Lolita Tomsone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore stāsta, kāpēc Žanis Lipke glāba cilvēkus, riskējot ar visu. Savukārt Artūrs Skrastiņš, kurš šo uzskata par savu nozīmīgāko lomu kino, dalās ar pārdomām par to, kura bija fiziski un emocionāli grūtākā epizode filmēšanas procesā un savā risinājumā, kā attēlot šausmas.


Filmas pirmizrāde Latvijas kinoteātros – 2018. gada 25. oktobrī.