K.Zāles Brīvības piemineklis. Filmas IEVAINOTAIS JĀTNIEKS aizkadrā

Saglabāt
Dalīties

Latvijas filma

17. oktobris, 2017

Par raidījumu
Gaidot pilnmetrāžas dokumentālās filmas IEVAINOTAIS JĀTNIEKS pirmizrādi kinoteātros 24. oktobrī, ielūkojies ekskluzīvos filmas tapšanas aizkadros.

Režisore Ilona Brūvere stāsta par filmas veidošanu un tās varoni Kārli Zāli, kas savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību iemūžinājis divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos – Brīvības piemineklī un Brāļu kapos. 2018. gadā līdz ar Latvijas simtgadi tiks atzīmēta arī tēlnieka 130. jubileja.

Filmā IEVAINOTAIS JĀTNIEKS Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcigās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās. Filma balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta Brīvības pieminekļa celtniecībai, kā arī tēlnieka Kārļa Zāles personībai, kuru filmā atveido Valmieras teātra aktieris Imants Strads.