LAMPA 2023: Kur ir mūsu ciems? Visaptverošs atbalsts jaunajām ģimenēm ar bērniem oriģinālvalodā

Saglabāt
Dalīties

Notikums

9. jūnijs, 2023

Par raidījumu

Senāk teica: “Lai izaudzinātu bērnu, ir vajadzīgs vesels ciems”. Mūsdienās, kad arvien retāk dzīvojam paplašinātās ģimenēs un ciešās kopienās, jaunajiem vecākiem ar vairumu izaicinājumu visbiežāk jātiek galā pašiem. Vecākiem pieejamie resursi, zināšanas un atbalsta tīkls nosaka to, cik veiksmīgi viņi spēs parūpēties par jaundzimušo un paši par sevi.

“Ciems” ir būtisks ne tikai drošai bērna attīstībai, bet arī jauno vecāku atbalstam. Bērnam ienākot ģimenē, jaunie vecāki pieredz virkni izaicinājumu, tai skaitā mentālās veselības grūtības. Pētījumi pierāda, ka bērna dzīves pirmās 1000 dienas būtiski ietekmē viņa veselību un labbūtību visas dzīves garumā. Turklāt būtiska ietekme ir arī vecāku, īpaši mātes mentālajai veselībai šajā posmā. Agrīna risku identificēšana un preventīva atbalsta sniegšana ir pats pamats kvalitatīvai ģimeņu atbalsta sistēmai Latvijā.

Diskusijā par to, kā izveidot un nodrošināt “ciemu” jeb atbalsta sistēmu katram jaundzimušajam un viņa ģimenei, kādi ir esošie un trūkstošie atbalsta risinājumi, kāda ir Ziemeļvalstu pieredze ģimeņu atbalsta jomā, un kāds būtu labākais ģimeņu atbalsta modelis Latvijai?

Diskusija tiek veidota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild biedrība “Latvijas Bērnu labklājības tīkls”.

Tev varētu patikt