LAMPA 2023: Kādas ir Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības nākotnes perspektīvas pēc 2022. gada? oriģinālvalodā

Saglabāt
Dalīties

Notikums

10. jūnijs, 2023

Par raidījumu

Kopš Aukstā kara beigām Baltijas jūras reģionā, kurā centrālo lomu spēlē Ziemeļvalstis un Baltijas valstis, ir izvērsusies cieša politiskā, ekonomiskā un sociālā sadarbība. Neredzamās, Baltijas jūras valstis atdalošās sienas vietā pakāpeniski ir izaudzis plašs pārrobežu kontaktu tīkls, lai gan dažās jomās, piemēram, drošības un aizsardzības politikā, reģiona valstu integrācija ir bijusi atšķirīga.

2022. gada notikumi daudzējādā ziņā ir mainījuši reģionālās sadarbības kontekstu, piespiežot mūs saskarties ar realitāti, kas agrāk būtu bijusi neiedomājama. Kāda ir Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ilgtermiņa reģionālās sadarbības nākotne?

Vēl salīdzinoši nesen Ziemeļvalstu valdības vienojās par jaunu ilgtermiņa vīziju Nordic Vision 2030, ar mērķi pārvērst Ziemeļvalstu reģionu par ilgtspējīgāko un savstarpēji integrētāko reģionu pasaulē. Kā pašreizējie notikumi Eiropā ietekmēs šīs vīzijas dzīvotspēju?

Arī ekonomiskā sadarbība pandēmijas un kara izraisīto satricinājumu dēļ ir saskārusies ar problēmām. Kā šie un citi ārējie faktori ietekmēs turpmākās reģionālās sadarbības iespējas Ziemeļeiropā?
Diskusija angļu valodā.

Tev varētu patikt