Saturs nav pieejams šajā reģionā

Latvieši pēc pasūtījuma pārbūvē auto Ukrainas kara mediķiem. Ātruma cilts S07E06

Saglabāt
Dalīties

7. marts, 2024

Par raidījumu

Brīvprātīgie Imants Šķērstens un Mārtiņš Kārkliņš palīgā Ukrainai devušies kā Twitterkonvoja šoferi, vedot uz turieni ļoti nepieciešamos spēkratus. Tomēr abiem gribējies darīt vēl vairāk, tādēļ viņi pārbūvē un sagatavo auto kara mediķiem, kuri kopā ar ievainotajiem karavīriem ir okupantu medījums.

 

Šādi auto top pēc ukraiņu lūguma, un kara mediķu raideris ir skarbs: mašīnām jābūt pielāgotām un uzticamām, lai varētu ātrāk aizbēgt no uzbrucējiem un lai glābtu dzīvības. 

 

Imants un Mārtiņš šīs mašīnas gatavo tā, lai tās var viegli izmazgāt, tāpat tiek izņemts viss degošais, kā arī tiek aizklāti un nostiprināti logi. Mašīnās ir maskēšanās tīkli un atsevišķos spēkratos – arī medicīnas aprīkojums. Lai izietu cauri ellei, piedziņai, motoram un piekarei ir jābūt kārtībā. Pārbūvei der pēc iespējas vienkāršāki auto, tomēr izmantoti tiek arī dzērājšoferiem konfiscētie, smalkāki braucamie. 

 

Šobrīd brīvprātīgie savā garāžās strādā jau pie 11 līdz 13 auto mediķiem. Uz vienu mašīnu nepieciešams ap 150 cilvēkstundu, piešaujoties – ap 100. Viņi visu dara pašu spēkiem un ir mācījušies procesā, bet komandai noteikti noderētu vēl papildu darba rokas, īpaši palīgā tiek gaidīti metinātāji. 

 

Kā citi auto entuziasti vēl var palīdzēt Ukrainas kara mediķiem, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Tev varētu patikt