Kā Neikšāns ugandiešiem mācīja autosportu. Ātruma cilts S05E16

Saglabāt
Dalīties

Motoru sports

19. maijs, 2022

Par raidījumu

Māris Neikšāns uz Ugandu devies, lai strādātu ar vietējo rallija braucēju, kam pārdevis pirmo pašu būvēto "Ford Fiesta" sacīkšu auto. Pārdošanas process jau bijis gana sarežģīts, un pirmajā sacīkstē auto tika nolikts uz jumta. Māris saprata, ka ugandiešiem nepieciešama palīdzība gan servisā, gan braukšanas apmācībā. Lai auto netiktu iznīcināts ar nezināšanu, viņš, saņēmis visas vajadzīgās potes, devās palīgā. 

Pauls Timrots izjautā Māri par vietējo specifiku, ko viņam izdevies piedzīvot pilnā apjomā un arī iemūžināt, sākot no insektiem pusdienās līdz darba kultūrai servisā un universāla stikla ielikšanai rallija auto. 

Vietējie Māri uzņēmuši sirsnīgi, un viņa pilots trasē saņēmis skaļākās ovācijas. Kā izrādās, Āfrikas rallijā ir mazākas trajektorijas un asāki pagriezieni, bet lielākā problēma ir skatītāji, jo viņi savas emocijas nevalda un no trases aizdzenami ar nūjām. 

Māris atzīst, ka Ugandu iemīlējis un darbs ar vietējiem braucējiem turpināsies. Vai redzēsim pašu Neikšānu pie rallija auto stūres Āfrikas čempionātā, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā!

Tev varētu patikt